Статьи

Блог

Admin 22.03.2017

Переїзд з http на https: що каже Яндекс?

Як безпечно переїхати на захищений протокол https, рекомендації Яндекса

Якщо хто не знає: http — стандартний https-протокол, захищений шифруванням — тобто більш захищений. З його появою стали виникати і питання: як пошукові роботи відреагують на зміну протоколу?

З одного боку — адреса і вся структура сайту залишається колишньою. З іншого — дані передаватимуться за іншим протоколом, а отже — робот може сприйняти його як інший ресурс, з усіма наслідками, що випливають з цього.

Ясність внесла відповідь Платона Щукіна в блозі Яндекса, який дав відповіді на найчастіші запитання користувачів:

 • Ресурси з http-протоколом не будуть відзначатися пошуковою системою як небезпечні.

 • Зміну протоколу з http на https можна зробити в будь-який момент — не чекаючи, поки ресурс буде проіндексовано.

 • Для пошукової системи сайти і з http, і з https — мають рівні умови. Тому зміну протоколу варто робити тільки для захисту та безпеки ресурсу.

 • Ресурси, у яких одразу встановлений https-протокол, не потрібно додавати в Яндекс.Вебмайстер за http: можна одразу використовувати адресу з https.

 • Якщо після зміни протоколу в Яндекс.Вебмайстері з’явилося повідомлення про суперечливу директиву Host — у неї теж потрібно внести зміни: «https://site.ru» (якщо головне дзеркало — це сайт з https).

 • Про завершення зміни протоколу можна дізнатися в «Повідомленнях» (у панелі Яндекс.Вебмайстер). Там з’явиться повідомлення про зміну головного дзеркала на адресу https://site.ru. Після цього в розділі «Мої сайти» ці ресурси відображатимуться як пов’язані.

 • Усі показники «старої» адреси (з http) — залишаться для нового дзеркала. Це стосується і посилань, і доданих в Оригінальні тексти статей.

 • Буває, що після завершення зміни протоколу в Яндекс.Вебмайстері з’явиться повідомлення про недоступність robots.txt. Щоб розв’язати проблему, потрібно або зняти редирект із цього файлу, або просто ігнорувати це попередження — на роботу ресурсу це не впливає.

 • Для сайту, який переїхав на https, рекомендується зробити новий файл sitemap. Посилання в ньому потрібно вказати вже за оновленим протоколом. Робити це рекомендується відразу після початку переїзду.

 • За наявності 301 і 302 редиректу — зміна протоколу на https буде виконана у звичайному режимі: жодного значення вони не матимуть.

 • Видаляти стару адресу (з http) з Яндекс.Вебмастера — не обов’язково, але можна: на індексації нової адреси це не позначиться. Її можна залишити, щоб перевіряти інформацію про зміну статистики та появу зовнішніх посилань на неголовне дзеркало.

 • Не потрібно розклеювати сайти, щоб підключити SSL-сертифікат до сайту, який переїхав з http на https. Для цього потрібно змінити головне дзеркало в цій групі — сам процес нічим не відрізняється від склеювання. При цьому не рекомендується застосовувати редирект, щоб виконати переїзд. Замість цього варто поставити директиву «host:https://site.ru», і запустити «Переїзд сайту». На зміну адреси може знадобитися час — до кількох тижнів.

Джерело Яндекс