Статьи

Блог

Admin 30.03.2024

Арбітраж трафіку — з чого почати

arbitrage how to start

Арбітраж трафіку — з чого почати

Розвиток технологій пропонує нові методи заробітку та спеціальності. Цікавий варіант — професія арбітражника. Спробуємо розібратися в частих питаннях цієї галузі: арбітраж трафіку з чого почати новачкові, що це за діяльність та які можливості відкриває світ CPA мереж?

Що таке арбітраж?

Арбітражем трафіку називають процес залучення трафіку на сайт, соціальні мережі та варіант перенаправлення його на інші веб-майданчики з метою заробітку та перепродажу рекламних інтеграцій. 

Спеціаліст знає з чого почати арбітраж трафіку — із покупки, а пізніше перепродажі. Кошти надходять із комісій та різниці, коли прибуток більший ніж витрати на рекламні кампанії.

Застосовують таку діяльність у партнерському маркетингу. При направленні потоку трафіку з одних джерел у інші активно використовують просування в пошуковій системі, соціальних мережах та медійну рекламу. В якості рекламодавця виступає будь-який бізнес, що має за мету знайти нову аудиторію за допомогою реклами. Арбітражник може бути афілійованою особою, займатися запуском платних рекламних кампаній, що направляють трафік рекламодавцю, з покращенням конверсії та генерацією лідів. Відповідь на питання з чого почати в арбітражі трафіку — з умінь привертати цільову аудиторію, налаштовувати рекламні запуски, відстежувати конверсію та аналізувати результат.

Яка роль CPA-мереж в арбітражі?

CPA-мережа в арбітражі являється посередником між рекламодавцем та афіліатом, виконуючи логістичні аспекти партнерських маркетингових програм. Їх завдання відстежувати потік трафіку, управляти фінансовим обміном. CPA-мережі виступають в якості маркетплейсу, де поєднуються рекламодавці та афіліати, які роблять підписку на вигідні пропозиції, для спрямування трафіку від необхідної аудиторії. За допомогою мережі можна відстежити конверсію, отримати аналітичні дані, забезпечувати обробку платежу та використати рекламні трекери.

Підвиди CPA, мають чіткі дії, спрямовані на покупки або реєстрації.  

Для розуміння арбітраж трафіку з чого почати, варто визначити найпоширеніше види:

 • між пошуковими системами;
 • медійно-пошукового типу;
 • між нативною та пошуковою рекламою;
 • соціально-пошукового варіанту.  

Які прибуткові ніші та гео існують в арбітражі?

При запуску реклами для здійснення арбітражу є ряд прибуткових ніш та гео. На перше місце виходять позиції, які показують високі показники залученості, конверсії. Одними з найприбутковіших ніш вважають:

 1. фармацевтику та Бади;
 2. iGaming — казино та азартні ігри;
 3. схуднення;
 4. кредитування та позики;
 5. знайомства;
 6. гаджети;
 7. веб-розробки;
 8. боротьба зі шкідливими знижками;
 9. юридичні послуги;
 10. страхування.

Існують і сезонні тенденції. Маркетологи знають як використовувати сезонність для окремих пропозицій. Подарунки до свят, навчання перед вступним періодом та інше. Це дає можливість значно підвищити дохід саме в сезон, створенням цільових кампаній зі спрямуванням на широку аудиторію.

Збільшувати рентабельність пропозицій допомагають гео налаштування для певних цільових регіонів. Це прогнозує органічний пошук, який можуть правильно сформувати досвідчені представники реклами та партнерського маркетингу, для підвищення коефіцієнта конверсій.

Гео локація має значний вплив на арбітраж. Регіони заведено розділяти на три рівні:

 1. Виділяється високою конкуренцією на ринку, постійними змаганнями за інтернет-користувачів, при цьому прибуток також вищий. До цього рівня відносять Сполучені Штати, Францію, Італію, Німеччину, Великобританію та ін.
 2. На другому рівні ринок пропонує баланс між конкуренцією та потенціалом оплат. Це золота середина для рекламодавця. На цей рівень можна віднести: Іспанію, Бельгію, Нідерланди та ін.
 3. Третій рівень виділяється низькою ціною трафіку, при цьому його якість зовсім не гарантована. Це країни середнього рівня, Перу, Мексика та ін. 

Важливо, щоб обрана ніша та географічна стратегія відповідали один одному, це сприяє оптимізації потенціалу арбітражної рекламної кампанії.

start arbitrage

Як обрати партнерську програму в арбітражі?

Важливим пунктом у запиті “арбітраж із чого почати” є вибір партнерської програми, яка буде ґрунтуватися на цілях спеціаліста. Потрібно здійснити просте порівняння умов різних програм. Проте навіть високі ставки не означають гарантію надійності та прозорості. 

Обирати партнерську програму в арбітражі варто з урахуванням таких критеріїв:

 • компетентність менеджера. Спілкування має бути приємним, а людина повинна розумітися у галузі та пропонувати оптимальні умови під запити;
 • ефективність взаємодії з клієнтами. Аналітика кол-центру зрозуміти чи вміють спеціалісти працювати з запереченнями, ефективно просувати пропозиції, що дозволяє зберегти конверсію;
 • вибір гео. На початковому етапі краще уникати складного географічного ринку, особливо коли специфіка роботи не зрозуміла. Тут відповідь із чого почати арбітражний трафік проста — зі знайомих регіонів та ринків, з поступовим переходом до більш вигідних країн;
 • робота з новими нішами. Тут варто проявити максимальну обережність, нові ніші це ризик, хоча якщо все-таки спробувати, можна значно обігнати конкурентів. Для такої роботи слід провести тестування та розробити стратегію залучення клієнтів.

Які моделі для виплат існують в арбітражі?

У партнерських пропозиціях можливі різні моделі оплати, що залежать від цілей та типів конверсій, за які спеціаліст отримує компенсації. 

Серед оплат виділяють:

 • платіж за дії користувача — CPA (Cost Per Action) Складніший варіант, адже клієнт має здійснити замовлення. Він проходить шлях реєстрації, відвідування сайту, дії конверсії та покупки;
 • платіж за встановлення додатка — CPI (Cost Per Install);
 • платіж за залишені контактні дані — CPL (Cost Per Lead). Найпростіша модель, оптимальний вибір для новачків;
 • комісію за покупки на площадці рекламодавця — CPS (Cost Per Sale). Чим дорожчий товар, тим більший відсоток. 

Обрати модель зазвичай допомагають у партнерській програмі, залежно від джерела трафіку.

Як обрати офер в арбітражі трафіку?

Перед тим, як почати арбітраж, слід здійснити вибір рекламодавця та обрати офер.

Рекламодавців поділяють на типи:

 • прямі — працюють з виробниками та компаніями, не мають комісії та пропонують чистий прибуток. При цьому, не дають гарантії виплат та можуть змінювати умови співпраці;
 • партнерські мережі — найзатребуваніша категорія для новачків. Дають можливість вибрати офер, гарантують оплату та підтримку менеджерів. Ризик може бути лише в правильності вибору правильної партнерської мережі;
 • партнерська програма великої платформи — забезпечує різноманіття оферів, але існує велика конкуренція.

При виборі офера враховують такі аспекти:

 • моделі виплат — містять не лише розмір оплати, а й складності в просуванні офера;
 • аналітика провідних оферів. Здійснюється за допомогою менеджера або пошуку в списках найкращих пропозицій партнерської мережі;
 • обмеження за трафіком, віком, регіоном здатні впливати на успішність результату. Також важливо уникати заборонених типів трафіку, здатних провокувати втрати;
 • аналітика статистики середнього доходу з кліку, переходів за рекламою та здійснення цільових дій, прибутковості рекламних запусків.

digital mark

Як вивчити цільову аудиторію та обрати правильні джерела трафіку?

Як почати арбітраж трафіку та швидко досягти гарних результатів залежить й від правильного визначення цільової аудиторії та підбору джерел трафіку.

Зрозуміти цільову аудиторію аналітика характеристик: віку, статі, інтересів. Рекомендують сформувати детальний проект потенційного клієнта, уточнити у менеджерів статистичні дані поведінкових факторів цільової аудиторії.

Залучити трафік початківцям допоможе платна реклама. Це дійсно ефективне рішення, хоч і потребує фінансових вкладень. При цьому слід ретельно налаштувати відповідні параметри, підібрати ключові слова й вести спостереження конверсій від різних креативів.

Платні джерела можуть бути представлені у вигляді:

 • лендінгів. Застосовуються для презентації продуктів. Їх створюють самостійно або обирають із готових рішень;
 • соціальних мереж. Один з найпопулярніших джерел отримати якісний трафік. Але у новачків можуть виникнути складнощі, якщо просувати не білі офери;
 • Google Ads та пошукових систем. Відмінний трафік при правильних вкладеннях та вмінні налаштувань;
 • нативної реклами. Не зовсім підходить новачкам, адже потрібен тонкий підхід та знання аудиторії;
 • Push-повідомлень. Відрізняються простими налаштуваннями та доступною ціною;
 • тризерних мереж. Низька вартість та простота використання;
 • Popunder/Clickunder. Доступне рішення, як для сірого оферу, так і для контенту 18+.

Поради для початківців: зупиніть свій вибір на простому і недорогому джерелу трафіку. Складні налаштування й великі фінансові вкладення краще освоювати після набуття досвіду. Поступовий перехід до складних варіантів допоможе рости та розвиватися без ризиків великих розчарувань та значної втрати коштів. 

 

Безкоштовними джерелами трафіку називають веб-сайт, блог, Ютуб, Телеграм, крауд-маркетинг. Хоча це швидше умовна доступність, адже ці джерела мають свої особливості й потребують вкладення в монетизацію:

 • веб-сайти й контекстна реклама потребують фінансів для покупки домену, хостингу, якісного контенту. Також необхідний час, щоб вивести майданчик у ТОП пошукових систем;
 • блог — формується на репутації або експертності. Важливо гармонійно вписати товари з партнерського маркетингу;
 • соціальні мережі — це витрати часу та ресурсів на контент, підтримку активності. Монетизацію можна отримати лише з наявністю декількох сторінок та лояльністю аудиторії;
 • Ютуб потребує витрат на обладнання для зйомки, уважного вибору рекламних оферів;
 • Телеграм — створення ефективного каналу потребує інвестицій, запуску нативної реклами та співпраці з іншими майданчиками;
 • крауд-маркетинг — потребує активності на форумах й довгого часу для формування репутації та лояльності аудиторії.

Оцінити ефективність джерел трафіку допоможе статистика й аналітика різних даних, особливо конверсії. Початківці можуть застосовувати Google Analytics, а потім перейти до складніших аналітичних програм та спеціалізованого навчання.